מתי כדאי לקבל חוות דעת נוספת מרופא מומחה
דף הבית >> מתי כדאי לקבל חוות דעת נוספת מרופא מומחה?

מאמרי מידע, במיוחד בשבילך 

מתי כדאי לקבל חוות דעת נוספת מרופא מומחה?

אבחנה רפואית של לקות או מחלה כרונית עשויה להיות אירוע מטלטל המעלה פחד, תסכול וחוסר אונים. פעמים רבות יעלה החשש כי ייתכן שנעשתה אבחנה לא נכונה ונרצה לקבל חוות דעת שנייה מרופא מומחה. אין מדובר בהכחשה בלבד, אחרי הכול כולנו בני אדם וממצאי בדיקה נתונים לפרשנות.

אבחנות שגויות רבות נעשות במערכת הרפואית ועלולות להוביל לטיפול לא נכון ולהחמרה במקרה של אבחנה לא נכונה של סוג המחלה, או במקרה שאין מחלה חמורה כלל, להרבה תסכול ופחד מיותרים. לכן, במקרים מסוימים ראוי ואף מומלץ לקבל חוות דעת נוספת בהתייעצות עם רופא מומחה.

אבחנה מרופא פרטי

רופא פרטי אינו מבצע בקרת עמיתים כמו צוותי בית חולים ברפואה הציבורית. במקרה כזה מתקבלת דעה של איש אחד בלבד שעשויה להיות אבחנה לא נכונה. במקרה כזה, ראוי ואף מומלץ לקבל חוות דעת נוספת.

תוצאות בדיקה לא צפויות

לרופא המטפל יש לרוב השערה סבירה ממה אנו סובלים. במידה והתוצאות מצביעות על אבחנה שונה משצפה הרופא, מומלץ לבחון בהתייעצות עם רופא מומחה את הממצאים או לחזור על הבדיקה ולקבל חוות דעת שנייה.

חלק מהתהליך הפסיכולוגי

על-פי ממצאי מחקרים רבים, אבחון מוקדם מציל חיים. עם זאת, קשה להשלים עם אבחנה של מחלה קשה. אם הספקות מנקרים בך, ברוב המקרים חוות דעת שנייה תאשש את ההבחנה ותאפשר השלמה עם המצב ולהתמסר לטיפול.

על אף שמשרד הבריאות העלה מחירי שירות זה, קופות החולים כן מעודדות את מטופליהן לפנות להתייעצות עם רופא מומחה על מנת לקבל חוות דעת נוספת. אם אחד מהקריטריונים שצוינו כאן נוגעים לך, מומלץ מאוד לקבל חוות דעת שנייה, בתקווה שהדברים יסתיימו על הצד הטוב ביותר. 
לקבלת חוות דעת נוספת לאבחנה שקיבלתם  מצוות הרופאים הבכירים המובילים בארץ לחץ כאן
קביעת תור במרפאה
באמצעות טופס מקוון
ניתן לקבוע תור גם בטלפון 03-7390909
בימים א' עד ה' בשעות 19:30 - 8:30
יום ו' וערבי חג בשעות 13:00 - 8:30

כתובתנו: הנחושת 3 רמת החייל, ת"א

קביעת תור לרופא מומחה

ד"ר אן גורביץ'
כירורגית בכירה, מדריכה בינלאומית של שיטת הבודי טייט
ד"ר קרלוס קופרשטיין
רופא נשים, מיילד ומנתח
ד"ר אורית גולן
מנהלת מכון לדימות השד (ביה"ח איכילוב)
ד"ר גיא גוטמן

מומחה בפיריון, מיילדות, גניקולוגיה והפסקות הריון

רופאים מומחים

איך אפשר לעזור לך?